Road Trip kolem celé ČR

(CZ) K cestě kolem CZ podél hranic mě donutily vlastně tři věci. Nedávno jsem odešel po 7 letech ze zaměstnání a přešel na volnou nohu, čímž jsem měl najednou více času a uvědomil jsem si, že jsem nikdy neměl dovolenou delší než tři pracovní dny. Dalším faktorem byla klasická věc, když se chcete s partou kámošů domluvit na výlet, ale pořád se to nějak odkládá a kamarádi nemají čas i když by rádi jeli. Tak jsem si řekl: “hele, však můžeš vyrazit sám a třeba se i někdo po cestě přidá”. No a do třetice mi tenhle nápad s okruhem kolem hranic vrtal hlavou tak dva roky. A tak se stalo, sbalil jsem to nejdůležitější, počkal si na hezký počasí a vyrazil.

Protože jsem z Brna, začal jsem cestu v Mikulově a vydal se směrem na východ. Trasa byla naplánována co nejblíže k hranicím a tak jsem měl obavy jakýma silnicema mě to potáhne. K mému překvapení bylo 90% ve skvělém stavu a okolí většinou skrz hory samozřejmě na kochačku.

photo: Lukas Krol

Spaní jsem řešil ve stanu, nebo pod širým nebem. Jen dvakrát to chtělo na hotel, abych se trochu vyspal a doplnil energii.

photo: Lukas Krol

Čtvrtý den cesty se ke mně připojili na Cínovci v Krušných horách kamarádi Karkys a Ondřej z Prahy. A další tři dny jsme pokračovali v partě.

photo: Lukas Krol

Původní plán byl ujet trasu za 6 dní, ale skrz větší zastávky a více srandy s klukama na cestě se to lehce protáhlo na 7.

photo: Karkys

Určitě tuhle trasu můžu doporučit každému, obzvlášť třeba těm co se bojí někam daleko do zahraničí. Takhle jste pořád kousek od baráku a objevujete zajímavá místa naší krásné země. 

Podrobná mapa trasy zde.

Tento příspěvek byl původně vytvořen pro blog Klasick Wheels.

© 2018 Blund